University of Greenwich

 Anasayfa / University of Greenwich

Greenwich Üniversite Başvurusu

Greenwich Üniversitesi (University of Greenwich)

Greenwich Üniversitesi, Sunday Times gazetesi tarafından yayınlanan  Üniversite Rehberi’nde , Londra’da eğitim veren kuruluşlar arasında eğitim kalitesiyle bir numaralı üniversite seçilmiştir. (Sunday Times University Guide 2011) Ayrıca Sunday Times Üniversite Rehberi'nde öğrenci memnuniyeti açısından University of Greenwich Londra’daki üniversiteler arasında liste başı durumundadır.  Greenwich Üniversitesi'nde ihtiyacınız olan bir numaralı eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Üniversite bünyesinde yürütülen bir çok araştırmanın Dünya çapında geçerliliği kabul edilmekte ve tanınmaktadır. Afrikadaki uyku rahatsızlıklarını konu alan araştırmada elde edilen bulgular, İngiliz üniversitelerince son 60 yılda yürütülen araştırmalar arasında en iyi sekizinci buluş olarak nitelendirilmiştir. Ayrıca, University of Greenwich’in bu başarılarına ek olarak da sahip olduğu nefes kesen kampüsün, UNESCO Dünya Koruma Mirası’na kabul edildiğini de hemen belirtelim.

 

Eğer mükemmel bir öğrencilik hayatında aradığınız, olağanüstü imkanlar, başarılı akademik çalışmalar ve eşsiz güzellikte bir şehirde eğitim almak ise University of Greenwich’de aradığınız herşeyi ve daha fazlasını bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

 

1890 yılında kurulan University of Greenwich’in ikisi Londra’da (Avery Hill ve Greenwich) , biri de Medway-Kent’de olmak üzere üç farklı kampüsü bulunmaktadır. Her kampüsünde modern ve eşsiz güzellikteki tarihi binalarıyla öğrencilerine mükemmel bir eğitim sunmaktadır. Üniversitenin kaliteli akademik kadrosu, gerek tecrübeleri gerekse de iş dünyası ile olan bağlantıları sayesinde üniversitenin gücüne güç katmaktadır. İnovasyon, sanayi ve iş dünyası ile kurulan güçlü bağlar, araştırmalardaki üstün başarı ve uluslararası varlığı, University of Greenwich’in önde gelen modern üniversiteler arasında anılmasını sağlayan faktörlerdendir.

 

2012 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan, İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan, denizciliğin kapısı sayılan Greenwich ve Avery Hill kampüsleri, öğrencilere, Dünya'nın en çok turist çeken şehirlerinden birinde eğitimin kapılarını açmaktadır. Greenwich’de öğrenci olarak Dünya’nın önde gelen başkentlerinden Londra’nın, İngiltere’nin sahiliyle ve tarihsel dokusuyla ünlü Kent’in ve hemen yanı başında bulunan Avrupa’nın tadını çıkarabilirsiniz.

 

140 ülkeden 6000 öğrencisiyle toplamda 23000’den fazla kişinin eğitim aldığı University of Greenwich’de MBA’den Finansa, Uluslararası İşletme Yönetiminden, Pazarlamaya, İnsan Kaynakları Yönetiminden, Uluslararası İlişkilere, Proje Yönetiminden, Mimarlığa, İnşaat Mühendisliğinden, Bilgisayar ve Elektrik-Elektronik Mühendisliğine, Hukuğa ve Beşeri Bilimlere kadar birçok bölümde eğitim alabilirsiniz.

 

University of Greenwich Broşürleri ve Linkleri

Sosyal medyada Greenwich Üniversitesini takip edin.

twitter   facebook  youtube

 

University of Greenwich Mezunları

 
Greenwich-news-nobleUniversity of Greenwich mezunlarından Sir Charles Kao, fizik dalında Nobel Ödülü almaya hak kazandı. İnternet üzerinden küresel anlamda iletişimi güçlendirecek fiber optik teknolojisinde devrim niteliği taşıyan buluşun sahibi olan Prof. Charles Kao, sonradan University of Greenwich sıfatını alan Woolwich Polytechnic'den Elektronik Mühendisliğinden mezun olmuştu.

Kaynak: http://alumni.gre.ac.uk

Neden Greenwich? - Başvuru Koşulları ve Gerekli Evraklar

Ödüllü üniversite – University of Greenwich yüksek eğitim kurumları arasında saygın ödüllerden sayılan Queen’s Anniversary Ödülü’nü üç kere almaya hak kazandı.

Öğrencisini memnun eden üniversite – University of Greenwich, Londra’daki üniversiteler arasında öğrenci memnuniyetinin ölçüldüğü anketlerde en iyi üniversite seçildi. (Sunday Times University Guide 2009 ve 2010)

Kaliteli Akademik Kadro – University of Greenwich, Londra’da eğitim veren üniversiteler arasında eğitim kalitesiyle en iyi üniversite seçildi. (Sunday Times University Guide 2011)

Modern Tesisler – Yenilenmiş çok amaçlı spor kompleksi, mühendislik bölümlerince kullanılan araştırma birimi, labaratuarları ve kütüphanesiyle öğrencilerine en iyi eğitim koşullarını sağlamaya kendini adamış bir üniversite.

Yaygın Uluslararası Topluluk – İngiltere’de yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen sekizinci üniversite. Dünyanın birçok ülkesinden gelen yabancı öğrenciler sayesinde, farklı birçok ulusdan arkadaş edinebilecek ve kişisel ağınızı genişletebileceksiniz.

Uluslararası tanınmış bir diplomaya sahip olabilirsiniz – University of Greenwich tam anlamıyla tanınan bir İngiliz Üniversitesidir. Mezunlarını, uluslararası tanınan diplomasıyla hayata hazırlayan üniversite.

Dünya Standartlarında Yürütülen Araştırmalar – University of Greenwich bünyesinde yürütülen birçok araştırma üst kurul tarafından özgünlük, önem ve zorluk açısından çok kaliteli bulunmuştur. Özellikle başarılarıyla adından söz ettiren ve fark yaratan University of Greenwich’in Doğal Kaynaklar Enstitüsü, son 60 yıl içerisinde İngiliz üniversitelerinde yapılan en iyi on buluş arasında olmayı başarmıştır.

Tarihi Üniversite – University of Greenwich’in kökleri 1890’lı yıllara dayanmaktadır.Thames Nehri’nin hemen kenarında yer alan Greenwich Kampüsü UNESCO Dünya Mirası kapsamında yer almaktadır. Zaman içinde University of Greenwich araştırma ve akademik gelişim anlamında kaydettiği ilerlemelerle adından söz ettirir hale gelmiştir.

Olağanüstü Destek – Yabancı öğrencilerine, başvurularını yaptıkları andan mezuniyetlerine kadar geçen süre içinde, bilgi, tavsiye ve rehberlik konusunda yardımcı olmaya kendini adamış üniversite.

Başarılı Mezunlar – University of Greenwich’in mezunları arasında Nobel Ödülü kazananlar, Oscar ödüllerinin İngiltere’deki dengi sayılan BAFTA ödüllü çocuk kitapları yazarları, Olimpiyatlarda Altın Madalya kazanan atletler, iş dünyasında kilit pozisyonlarda yer alan üst düzey yöneticiler bulunmaktadır.

Burslar ve ücretler – öğrencilerine çeşitli burs imkanları ve ödeme seçenekleri sunan üniversite

greenwich-howtoapply-tr

Greenwich Üniversitesi şu anda ön lisans, lisans ve yüksek lisans programlarında öğrenim gören Türkiye'den gelen 40'tan fazla öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.Programlarımıza katılıp, programa başlamadan önce hem akademik hem de İngiliz dili giriş gereksinimlerini karşılamanız gerekecektir. Bizde öğrenim görmeniz için başvuru yapmadan önce giriş gereksinimlerini karşılayana kadar beklemenize gerek yoktur.

Kabul Şartları :Ön lisans ve lisans dereceleri

Uluslararası Hazırlık Programına giriş için, Eylülde veya Ocakta, aşağıdakilere sahip olmanız gereklidir:

  • 4.5 IELTS veya 32 ibt (veya 97 cbt) TOEFL puanına ve
  • 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak (Lise Diploması) ve Üniversite Giriş Sınavına girmiş olmak.

Mühendislik alanındaki genişletişmiş dört yıllık öğretim programlarına giriş için, aşağıdakilere sahip olmanız gereklidir:

  • 6,0 IELTS veya 80 ibt (veya 213 cbt) TOEFL puanına ve
  • 12 yıllık lise eğitimini tamamlamış olmak (Lise Diploması) ve Üniversite Giriş Sınavına girmiş olmak.

Üç yıllık Lisans programlarının Birinci Yılına başlamak için, Uluslararası Hazırlık Programını geçmiş olmaları gerekmektedir. Eğer IELTS'den 6.0 almışsanız ve Lise Diplomanızda çok iyi notlara sahipseniz ve Üniversite Giriş Sınavında iyi bir puan almışsanız, Birinci Yıl öğrencisi olabilirsiniz.

Eğer ilgili dereceye sahip bir yılı tamamlamışsanız da Birinci Yıl için başvuru yapabilirsiniz.

Eğer Türkiye'de ilgili iki yıllık programı tamamlamışsanız İkinci Yılı geçmeniz ve eğer Türkiye'de ilgili üç yıllık programı tamamlamışsanız Üçüncü Yılı geçmeniz mümkündür. IELTS'den 6.0 almanız gereklidir.

Kabul Şartları: Yüksek Lisans Programları

Yüksek Lisans programlarımıza giriş için, 6.0 IELTS veya 80 ibt (veya 213 cbt) TOEFL puanına sahip olmanız ve Türkiye'de dört yıllık bir lisans derecesini bitirmiş olmanız gereklidir. IELTS'den 4.5 alan ve kendilerini yüksek lisans çalışmaları için hazırlamak isteyen mezunlar için Uluslararası Hazırlık Programı (İleri Düzey) bulunmaktadır.

Bazı programlar özel gereksinimlere sahiptir. Örneğin; bazı MBA (İşletme Yönetimi Mastırı) programları mezuniyetten sonra makul düzeyde iş tecrübesi ve mimarlık programlarıysa başvuranların çalışmalarını içeren bir dosya sunmalarını gerektirmektedir.

İngilizce dil hazırlık programları

Yaz dönemi ön hazırlık İngilizce kursları ve Uluslararası Hazırlık Programları mevcuttur.

 

Greenwich Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular, başvuru koşulları, eğitim maliyetleri, konaklama seçenekleri, vize, uluslararası öğrencilere sunulan burs imkanları hakkında detaylı bilgi için 0 212 231 2543 nolu ücretsiz danışma hattımızdan bizimle irtibata geçebilir veya form doldurabilirsiniz.

 


View Larger Map