University of Edinburgh

 Anasayfa / University of Edinburgh

edinburgh üniversitesi

University of Edinburgh (Edinburgh Üniversitesi)

University of Edinburgh 1583’te kurulmuş olup, dünyanın önde gelen üniversitelerinden bir tanesidir. University of Edinburg, QS Dünya Üniversite Sıralamaları 2010’a göre şu anda İngiltere’de 6. ve Avrupa’da da 22. sırada derecelendirilmiştir. İskoçya’nın başkentinin göbeğinde olan University of Edinburgh, İskoçya’nın en büyük üniversitesi olup, 28,000’den daha fazla öğenciye eğitim vermektedir.

 

Ayrıca, İnsanlık ve Sosyal Bilimler, Fen& Mühendislik ve   Tıp & Veterinerlik bünyelerinde bulunan, Lisans, Yüksek Lisans ve araştırma programları sunmaktadır. Geniş bir öğrenci topluluğuyla beraber, üniversite öğrencilerin katılabileceği 200’den fazla kurum ve 60’tan fazla spor kulübüne sahiptir. Kampüsümüz modern bir yapıya sahiptir ve kütüphanemiz 60 milyon Sterlinlik yenilenmeyle Avrupa’nın en büyük ve en donanımlı kütüphanelerinden biri olmuştur.

 

 

İngilizce Dil Eğitimi kursları, farklı İngilizce seviyelerindeki öğrencilerimiz için ELTC ( English Language Teaching Centre- İngilizce Dil Eğitimi Merkezi) tarafından verilmektedir. 

 

Edinburgh şehri çalışmak ve yaşamak için, İngiltere’deki en güvenli ve en iyi lokasyon olarak gösterilmiştir ve öğrenciler her sene dünyanın her yerinden burada eğitim görmeye gelirler. Şehir, 140’tan daha çok farklı ülkelerden ve %33 oranında İngiltere dışından gelen öğrencilere bu çok çeşitli kültür çevresine kapılarını açar.

 

Edinburgh Üniversitesi hakkında detaylı bilgi , lisans ve yüksek lisans programlarına başvuru için hemen danışmanlarımız ile irtibata geçiniz.