University of Chester

 Anasayfa / University of Chester

chester universitesine basvuru

University of Chester

Roma’lılardan kalma renkli manzarasıyla Chester, dışarıdan gelenlere, şehrin kendisine ait bir üniversitesi olduğunu hissettiriyor. The Times

University of Chester, 1839 yılında, 19 yüzyılın önde gelen başbakanlarından William Gladstone tarafından kurulmuştur. Günümüzde ise 50 farklı ülkeden gelen 16000 öğrencisiyle gelişime ve teknolojiye açık yapısını sürdürmektedir. Chester şehrinde bulunan University of Chester, İngiltere’nin önde gelen şehirlerine yakınlığı ile de bilinmektedir. Manchester ve Liverpool’a bir saat uzaklıkta bulunan University of Chester, öğrencilerine 100’den fazla lisans, lisansüstü ve doktora program seçenekleri sunmaktadır. 

Chester Üniversitesi'nde tercih edebileceğiniz lisans ve yüksek lisans program seçenekleriniz hakkında hemen danışmanlarımız ile irtibata geçerek detaylı bigli edinebilirsiniz.

 

Başvuru Koşulları ve Gerekli Evraklar

Kabul Şartları : lisans dereceleri

Liseden mezun olan öğrencilerin Foundation adı verilen üniversite hazırlık programına katılmış olması istenir. Arkasından 3 yıl süreli lisans programına devam edebilirler. İngilizce dil sınavından ise IELTS 6,0 veya PTE 55 skoru istenir. Ayrıca lise not ortalamanızın iyi derecede olması gerekmektedir. Dil seviyesi yeterli düzeyde olmayan öğrenciler için Pre-Sessional dil hazırlık programları bulunur.

Kabul Şartları: Yüksek Lisans Programları

Yüksek Lisans programlarımıza giriş için, 6.5 IELTS veya 61 PTE  puanına sahip olmanız ve Türkiye'de dört yıllık bir lisans derecesini bitirmiş olmanız gereklidir. Bazı özel bölümlerde IELTS skorunuzun 7,0 olma şartı istenebilir. Yeterli seviyede dil puanına sahip olmayan öğrenciler için Pre-Sessional adı verilen hazırlık programları mevcuttur.  Not ortalamanızın 4,0 üzerinden minimum 3,0 olma şartı aranır.

University of Chetser'i Tercih Etmek için 5 Neden

University of Chester'ı tercih etmek için 5 sebep:

  • Chester’ın şehir olarak son derece güvenli ve tarihi bir dokuya sahip olması.
  • Üniversite bünyesinde yürütülen araştırma projelerinin, büyük bir kısmının, 2008 Research Assessment Exercise (Araştırma Değerlendirme Çalışmaları) sonuçlarına göre uluslararası geçerliliği bulunduğu kanıtlanmıştır.
  • University of Chester’da verilen programlardan bazıları, başka üniversitelerin aynı programlarıyla kıyaslandığında, bazı meslek dalları için gerekli eğitim sıralamalarının yer aldığı gazetelerde üst sıralarda gelmeke ve kalitesiyle ciddi anlamda diğerlerinden ayrılmaktadır.      
  • Sunday Times’ın 2012’deki verilerine göre University of Chester, yaşam ve okul masrafları açısından en makul üçüncü üniversite olarak gösterilmiştir. Ayrıca üniversite bünyesinde çok çeşitli burs imkanları da bulunmaktadır.
  • University of Chester aynı zamanda staja dayalı (work-based learning) eğitim sistemiyle de üne sahiptir. Lisans öğrencilerinin çoğu, ikinci senelerinde yerel, ulusal ya da uluslararası kuruluşlarda 5 hafta boyunca staj yaparlar.

University of Chetser Başarı Sıralaması 

  • Mezuniyet sonrası Kuzey Batı İngiltere'de en yüksek işe girme oranı, Higher Education 2014 
  • Kuzey Batı'nın en iyi 3. üniversitesi
  • En güvenli öğrenci şehri (Lloyds Bank University Quality of Student Life Survey 2013)
  • Avrupa'nın en güzel 5. şehri (USA Today 2013)
  • Öğrenci memnuniyeti anketlerinde en iyi 2. üniversite (National Student Survey 2014)

University of Chester Program Ücretleri

Chester Üniversitesi'nde sunulan lisans ve yüksek lisans program ücretlerine aşağıdaki tablodan göz atabilirisiniz.

Ocak 2015

Yıllık Eğitim Ücreti

Burs indirimi 

Erken Ödeme indirimi

International Foundation Year

£6,750

Not Applicable

£500

Lisans

£10,700

£1,000

£500

Yüksek Lisans

£10,800

£2,000

£500

MBA

£11,100

£2,000

£500

Research Degrees - MRes/MPhil/PhD (Lab Based)

 £15,200

 £1000

 Not Applicable

Research Degrees - MRes/MPhil/PhD  (Classroom Based)

 £11,800

 £1000

 Not Applicable

 

 

Eylül 2015*

Yıllık Eğitim Ücreti

Burs İndirimi

Erken Ödeme İndirimi

International Foundation Year

£6,750

Not Applicable

£250

Lisans

£10,800

£1,000

£250

Yüksek Lisans

£11,000

£2,000

£250

MBA

£11,400

£2,000

£250

Research Degrees - MRes/MPhil/PhD (Lab Based)

 £15,200

 £1000

 Not Applicable

Research Degrees - MRes/MPhil/PhD  (Classroom Based)

 £11,800

 £1000

 Not Applicable

University of Chester mezunu Hande Özbaylar'ın yorumları

 

hande1"When I decided to get a postgraduate degree, I was looking for more than mere academic quality. I believed it was a once-in-a-lifetime experience and I didn’t want to waste it. I was looking for an opportunity to discover a new culture, to live in a different environment that I’d never experienced before.

I’m originally from Istanbul, so I was after small city experience and didn’t want to study in a big city or university. I tried to avoid applying to universities with high international student population, because I wanted to be highly exposed to the national culture.

Northern England universities offered me what I was looking for, such as high teaching quality, history, culture, active student life and one year postgraduate programmes. I applied to several universities but the University of Chester was the first to contact me. The admissions team were really helpful and caring, which was hard to find in other universities. The student support team were extremely helpful with all my queries. No wonder they have recently been recognised for excellence and awarded 5 stars. I knew that if I chose to study at Chester I would be well looked after, and they haven’t disappointed me. The city of Chester is amazing with all its Roman and medieval heritage. It is close to Manchester and even nearer to Liverpool, so I could enjoy the benefits of the big cities while staying away from the hassle.

I addition to my studies I work for a local organisation and I am also a registered volunteer. I’ve only been in the UK for 3 months yet I already feel part of the local community."

 

University of Chester Konaklama ve Ulaşım

University of Chester'ın Ulaşım ve Lokasyonu:
• İngiltere’nin en önemli tarihi şehirlerinden olan Chester şehir merkezine 10 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır.
• Warrignton Kampüsü Padgate’de bulunmaktadır.
• Eylül 2007 de Kingsway Building kurulmuştur, Chester şehrindeki ikinci merkezidir,Chester ana Kampüsüne 20 dakika yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Sanat ve Medya Fakültesi burada bulunmaktadır.
• Chester şehrindeki üçüncü kampüs Riverside Kampüsüdür.2010 yılında açılmıştır. Ana kampüs olan Chester Kampüsüne 25 dakika yürüyüş mesafesindedir.Eğitim fakültesi, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Fakültesi Riverside’da bulunmaktadır.
• Chester ve Warrignton kampüslerinin her ikiside trens istasyonuna yakın mesafededir. Liverpool ve Manchester havalimanları Chester şehrine oldukça yakındır.

Konaklama Seçenekleri:

• Chester Kampüs:314 adet kampüs içerisinde 700 adet kampüse yakın alanda yurt tipi konaklama imkanı sunulmaktadır. İsteyen kişiler için özel konaklama opsiyonları Konakalama Ofisi tarafındna ayarlanmaktadır.

• Warrington Kampüs: 535 adet kampüs içi konaklama imkanı sunulmaktadır. İsteyen kişiler için özel konaklama opsiyonları Konakalama Ofisi tarafındna ayarlanmaktadır.

Chester-Facilities-sfw  Chester-Library-sfw

Chester Üniversitesinde Kampüs Hayatı :
University of Chester’da eğitim ve ders dışı etkinlikler için kullanılan tesisler öğrencilere kaliteli eğitim vermek üzere düşünülüp tasarlanmıştır. Bilgisayarlı modern kütüphanesinde, yaklaşık 300000 kitap bulunmaktadır. Ayrıca radyo/TV odaları, ses sistemi düzeneği, sahne sanatları için çalışma odaları, doku üzerine çalışabilen biyokimya laboratuarı, hastane ortamını yansıtan klinik çalışma odaları da University of Chester’ın öğrencilerinin kullanımına sunduğu mekanlardan yalnızca birkaçıdır. Her iki kampüsünde de squashdan yüzme havuzuna, fitnessdan tüm saha sporlarına kadar her tür imkan öğrencilerin hizmetine sunulmuştur. Son olarak tüm tesislerimizde bilgisayar odaları, kitapçılar ve çeşitli cafe ve restaurantlar yer almaktadır.

Chester şehrinde yaşam:

Güzel ve yaşanılası şehirler söz konusu olduğunda, Chester kesinle görülmesi gereken şehirlerden biri olarak listede yerini almaktadır. Her yıl 8 milyondan fazla insan, İngiltere’nin Roma kalıntılarına ev sahipliği yapan ender şehirlerinden Chester’a akın etmektedir. Canlı şehir yaşantısı sayesinde alışveriş ve yemek konusunda da diğer İngiliz şehirlerinden hiç de geri kalmamaktadır. Aynı zamanda farklı sektörlerden birçok şirkete de ev sahipliği yapan Chester’da, Airbus, Bank of America, HBOS, Coca Cola Schweppes, Mars & Spencer, TATA, GM Motors ve Electronic Arts Technologies gibi şirketler operasyonlarını üniversitenin de içinde yer alandığı bölgede yürütmektedir.

University of Chester Mezunları

University of Chester'dan mezun olan öğrenciler mezun olduktan 6 ay içinde çok rahatlıkla iş bulabiliyorlar. University of Chester, yeni mezunların işe girme oranlarının gösterildiği sıralamalarda, Birleşik Krallık'ın kuzey batısında yer alan üniversiteler arasında 2., ülke genelinde ise 25. sırada geliyor.Başka bir deyişle University of Chester, mezunlarının mezun olduktan 6 ay sonra işe girme oranlarıyla University of Oxford'u geride bırakırken (%90.2), University of Cambridge'in (%93.6) de hemen altında yer alıyor.

Chester Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular, başvuru koşulları, eğitim maliyetleri, konaklama seçenekleri, vize, uluslararası öğrencilere sunulan burs imkanları hakkında detaylı bilgi için 0 212 231 2543 nolu ücretsiz danışma hattımızdan bizimle irtibata geçebilir veya sağ üst köşede yer alan formu doldurabilirsiniz.