Sheffield Hallam University

 Anasayfa / Sheffield Hallam University

 sheffield hallam universitesi basvurusu

Sheffield Hallam University

İngiltere'nin köklü ve büyük üniversitelerinden biri olan Sheffield Hallam University, 35500 öğrencisi ve Dünya'nın farklı yerlerinden gelen 3200 kişilik akademik kadrosu ile araştırmada olduğu kadar sanayi ile olan işbirlikleri, ortak çalışmaları sayesinde öğrencilerine mükemmel fırsatlar sunmaktadır.

 

Sheffield Hallam Üniversitesi'nde geçireceğiniz zaman kariyerinizi ve geleceğinizi en iyi yerlere getirmenizi sağlayacak. Burada kazandığınız yetenekler ve deneyimlerle hayallerinizdeki işi elde etmeniz için gereken her şeye sahip olacaksınız.

 

37,000'i aşan öğrenci sayısıyla İngiltere'nin en büyük üniversitelerinden biriyiz. Öğrencilerimize sağladığımız eğitim imkanlarımız İngiltere'nin en iyileri arasında. 740'tan fazla lisans ve yüksek lisans programı arasından hangilerini seçerseniz seçin, mükemmel bir deneyim sizi bekliyor olacak.

 

İş Dünyasına Yönelik Şekillenen Dersler

• Lisans ve yüksek lisans ders içeriklerimiz iş dünyası uzmanlarıyla yaptığımız çalışmalar sonucunda hazırlanır.
• Öğrencilerimizin çoğu, derslerinin yanı sıra birçok gerçek iş dünyası deneyimi yaşama ve danışmanlık projelerinde yer alma şansı bulur.
• Ülke genelinde mükemmel sayılabilecek %88 gibi bir oranla mezunlarımız en fazla 6 ay içinde iş bulma ya da akademik kariyerlerine devam etme şansı buluyor.

 

Sheffield Hallam Üniversitesi ve Eğitim Kalitesi

Bütün öğrencilerimizin en gelişmiş teknolojiyle desteklenen imkanlara ve en yeni ekipmanlara sahip olması için geçtiğimiz 10 yıl içinde eğitim ve öğretim imkanlarımızı 100 milyon Sterlinden fazla yatırım yaparak geliştirdik. Günün 24 saati açık olan öğrenme merkezlerimizde ihtiyacınız olan bütün teknolojik imkanlara ve 500.000'den fazla kaynağa erişebilirsiniz. 

Çok Uluslu Öğrenme Ortamı :100’ün üzerinde ülkeden 4000’i aşkın yabancı öğrenciye ev sahipliği yapıyoruz. Öğrencilerimizin inançlarına göre ibadetlerini edebilmeleri için, her dinden ve inanıştan öğrenciye açık bir dini merkezimiz var. Dua, meditasyon gibi ihtiyaçlar için hazırlanmış sessiz odalarımızı da kullanabilirsiniz.

Uluslararası Öğrenciler için Destek Programı

Uzman danışmanlarımız sizlere vize başvurularınızda ya da vize uzatma gibi konularda destek verebilirler.

İngiltere’ye gelişinizi kolaylaştırmak için size bir bilgi paketi gönderiyoruz. Ayrıca Manchester havalimanından ücretsiz karşılama hizmetinden de yararlanabilirsiniz.

Eğitiminiz boyunca İngilizce desteği, araştırma/yazma teknikleri gibi konularda ücretsiz derslere katılabilirsiniz.

İş başvuruları ve iş görüşmeleri için kariyer danışmanlarımızdan istediğiniz alanla ilgili bire bir bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 

Sheffield Şehrinde Yaşam

60 İngiliz üniversitesinde yabancı öğrenci memnuniyetini ölçen ve sonuncusu 2012 yılının sonunda yapılan ankete göre:

 • Yabancı öğrencilerimizin %90’ı (1166 öğrenciden 1050’si) Sheffield Hallam’daki öğrenim hayatlarından memnun olduklarını belirtti.

 • Yabancı öğrencilerimizden %95’i (1107 öğrenciden 1057’si) danışmanların ve akademisyenlerin konularına hakimiyetlerinden memnun olduklarını belirtti.

 • Konaklama ücretleri, online kütüphane kaynakları, öğrenim alanlarının kalitesi, yarı zamanlı iş imkanları ve kariyer danışmanlığı alanlarının tamamında ilk 3’e girmeyi başardık.

Güvenli, sıcak ve kozmopolit bir şehir

 • Müzik ve sanatın canlı bir merkezi olan Sheffield’da dünyaca ünlü tiyatro salonları, sinemalar ve birinci sınıf spor tesisleri bulmak mümkün.

 • Sheffield’da yaşam oldukça ucuz. Ayrıca şehrin konumu itibariyle ülkenin her yerine kolaylıkla ulaşmak mümkün. Londra’ya sadece iki saatlik bir tren yolculuğu mesafesindeyiz.

 • En güncel resmi istatistiklere göre Sheffield İngiltere’nin büyük şehirleri arasında en güvenlisi. 

"Kariyerinize Sheffield Hallam University ile yön verin."

Sheffield Hallam University, yerel, ulusal ve yabancı şirketlerle yakın olan ilişkileri ve sanayiden gelen talepler doğrultusunda şekillenen eğitim programları sayesinde, öğrencilerine en doğru eğitimi vermeyi ve onları kariyerlerine en iyi şekilde hazırlamayı hedefler. 70'den fazla profesyonel kuruluş tarafından eğitim programlarının geçerliliği onaylanan Sheffield Hallam University, sanayi tarafından kabul görmüş kalite standartlarındaki ders programları ile öğrencilerinin belli başlı uzmanlık sınavlarına girmelerini gerektirmeden, o yetkinliğin kabul görmesini sağlamıştır. Başka bir deyişle, Sheffield Hallam University öğrencileri bazı sınavlardan muaf olmakta ve bazı derneklere de doğrudan üye olarak kabul edilebilmektedir.

İngiltere'deki üniversiteler arasında sahip olduğu bölümlerin çeşitliliği ile bilinen Sheffield Hallam University'de, eğitiminize ek olarak bir yıl ulusal ve uluslararası kuruluşlarda iş deneyimi edinmenizi  sağlayacak programlara yönelerek, kariyerinize bir adım önde başlayabilirsiniz. Ayrıca bazı derslerde yapacağınız danışmanlık projelerinde yer alarak da iş dünyasını tanıma şansını yakalayabilirsiniz. 2012 yılının sonbahar döneminde açıklanan Uluslararası Öğrenci Barometresi sonuçlarına göre, Sheffield Hallam University'nin:

"İngiltere sıralamasında ilk 3 sırada" yer aldığı alanlar:

* Konaklama ücretleri
* Eğitim imkanlarının kalitesi
* Kariyer danışmanlığı
* Yarı zamanlı iş imkanları

"Kariyerinizi doğru yola sokmak için lisans, yüksek lisans ve doktora programlarımızdan birini seçin"

•           art and design

•           architecture

•           biosciences

•           built environment

•           business and management

•           media and communications

•           physiotherapy

•           social sciences

•           sport

    

•           computing

•           engineering

•           finance

•           forensics

•          health

•           law

•           teacher education

•           tourism, hospitality and events

 

Sheffield Hallam Üniversitesi Bursları

Sheffield Hallam Üniversite'sinde lisans ve yüksek lisans programlarına başvuran ve kabul edilen Türk öğrencilere özel 1000 GBP burs imkanı bulunmaktadır. Burstan yararlanmak için son tarih 1 Mayıs 2015.

 

sheffield hallam university burslar

Sheffield Business School

"Sheffield Business School size heyecan verici bir kariyer sunuyor!"

Modern bir işletme fakültesi

1986'da kurulan fakülte, 200'den fazla uzman akademik personeli ve 100'den fazla ülkeden gelen 6000'i aşkın yetenekli ve hevesli öğrencisi ile ülkedeki en büyük üçüncü işletme fakültesidir.

Sheffield Hallam Üniversitesi'nin değerli bir parçası Sheffield Business School, İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden olan ve uluslararası öğrenci deneyimi, modern yapısı, öğrenci destek hizmetleri ve konaklama imkanları ile öne çıkan Sheffielf Hallam Üniversitesi'nin önemli bir parçasıdır.

İngiltere'de devletin yüksek eğitim kalite ölçüm standardı olan RAE performanslarına göre Sheffield Hallam, modern üniversiteler arasında ne yüksek skora sahip. Eğitim programlarından 12'si "mükemmel" olarak puanlanırken üniversitedeki araştırma programlarının %70'i "uluslararası kalitede" şekilnde adlandırılmıştır.

Sheffield Business School'da en sektörle olan iş ilişkilerine verdiğimiz önem sayesinde öğrencilerimizi işverenlerle, profesyonel hayatla, pratik iş bilgisiyle ve iş teknolojisinyle bir araya getiriyoruz. Özellikle endüstri ve ticaret dünyalarını bir araya getirerek bağlantılar oluşturmak için çaba gösteriyoruz.

Birlikte "iş" yapıyoruz.5 ana bölümden birini seçebilirsiniz:

• muhasebe, bankacılık ve finans
• işletme ve yönetim
• beslenme ve sağlık yönetimi
• yabancı diller
• turizm ve organizasyon yönetimi

Bu 5 fakültenin kapsamında 50 lisans programı ve 30'dan fazla lisans üstü program seçeneği sunuyoruz (lisans üstü sertifikası, yüksek lisans, doktora, MBS, MPhils, PhD). Eğer kendi ülkenizden bir lisans dereceniz varsa, bu derecenizi "Top Up" programıyla bir Sheffield Hallam diplomasına dönüştürebilirsiniz.

İş dünyasına yakın olun

Sheffield Business School 25'in üzerinde profesyonel ağ ve iş dünyasına yön veren şirket ve markalarla kurduğu güçlü bağlarla öğrencilerini iş dünyasına bir adım daha yaklaştırmaktadır. Öğrencilerimiz ücretsiz olarak iş bulma servisinden faydalanabilir ve bir yıla kadar İngiltere'de ya da dünyanın herhangi bir yerinde (vize durumuna bağlı olarak) iş bulma şansı yakalayabilirler. Sektörde bağlantılar edinmek, CV'nize harika bir iş deneyimi eklemek ve tecrübe kazanmak için daha bir yol düşünebilir misiniz? Birlikte çalışma imkanı bulabileceğiniz kurumlardan bazıları: Airbus, BBC, BP, Cisco, Disney, HSBC, Marks & Spencer, Marriott, MGM, Microsoft, Network Rail, the NHS, Press Association, PricewaterhouseCoopers, Rolls Royce, SAP, Shell, Siemens, Sony, Tesco, Xerox.

Meslek odalarıyla bağlantıda olun

Meslek odanızla her zaman iletişimde olmanız kariyeriniz için önemlidir. Derslerimizin ve programlarınızın meslek grubunuzdaki uzmanların danışmanlığıyla tasarlanmasına önem veriyoruz ve öğrencilerimizin bu meslek odalarına üye olurken sınavlara ücretsiz girmelerini, indirimler kazanmalarını ve etkinliklere davet edilmelerini sağlamaya çalışıyoruz.

İş dünyasına ilk adım
Birçok kurum öğrencilerimizle irtibata geçerek şirket projelerinde araştırma ya da danışmanlık hizmeti talep etmekte. Bir akademisyen gözetiminde kurulan ekiplerle ya da bireysel olarak gerçek iş dünyasında karşınıza çıkan zorlukları mezun olmadan önce aşmış olacaksınız. Bu projeler hakkında daha fazla bilgiyi iş bulma ofisimizden alabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Sheffield Hallam University - Bilgisayar Mühendisliği

Üniversitemizin Bilgisayar mühendisliği programlarında dersler her zaman teknoloji dünyasının hızla gelişen ihtiyaçlarına ve sektördeki en son gelişmelere göre güncellenmekte ve geliştirilmektedir.

sheffield hallam university bilgisayar

Bilgisayar Mühendisliği bölümünün size sundukları:
 • Derslerinizin yanında, sektörün içinde, gerçek danışmanlık projelerinde yer alma imkanı

 • Sony ve Microsoft gibi sektöre yön veren şirketlerle süregelen ortaklıklar sonucunda kazanılmış uzmanlık ve birikim

 • İşverenlerle birlikte geliştirdiğimiz ve iş hayatındaki uzmanlık alanlarına göre yeteneklere odaklanan dersler

 • En güncel donanımlara, yazılımlara ve işletim sistemlerine erişim 

Kariyerinizi şekillendirecek lisans ve yüksek lisans programlarımızdan bazıları:

• software development • games programming • computer networking • information systems and databases • applying computing to business

Yazılım geliştirme, Oyun programlama, bilgisayar ağları, bilgi sistemleri ve veri tabanı, uygulamalı bilgisayar bilimleri

"Derslerin içeriği gerçekten çok güncel ve sektörde olan her şeyle senkronize bir şekilde gelişiyor. Bir öğrencinin elde edebileceği en iyi imkanları ve kaynakları sunarak akademisyenler de öğrencileri sürekli araştırmaya yönlendiriyor."

Web and Cloud Computing öğrencisi, Muhammad Iqbal Waqar. Bu öğrencinin deneyimlerini izlemek için tıklayın.

Bütün programlarımız artık üniversite dışından bir müşteri için bir IT danışmanlık projesi yürütme imkanı sağlıyor. Eğitiminizi iş dünyasına uyarlayabileceğiniz ufak bir proje grubuna dahil olarak fikirlerinizin hayata geçtiğini görebileceksiniz. Bu sayede, gerçek bir IT profesyoneli olarak deneyim kazanacak ve çalışma imkanı bulacaksınız.

Lisans programları -Bilgisayar bölümlerindeki bütün lisans programlarımızda eğitiminizin üçüncü yılını 48 haftalık ücretli bir staj ile tamamlama şansınız var.

BSc (Hons) IT with Business Studies (Bilişim Teknolojileri ve İşletme) Modern iş dünyasının temelinde bulunan teknoloji çözümlerini yönetmek ve teknik olarak yetkin bir yönetici olmak için size hazırlayan bu programa katılın. Kariyer hedeflerinize göre bazı yeteneklerinize odaklanabilir ve esnek modüllerle istediğiniz dersleri seçebilirsiniz.

BSc (Hons) Games Software Development (Oyun Yazılımı Geliştirme) Dünya çapında büyük ilgi göre bu programa katılarak rekabetçi yapısıyla bilinen oyun sektöründeki bir yazılım geliştiricinin ihtiyacı olan bütün becerilere sahip olabilirsiniz. Yerel ve uluslararası birçok öncü oyun firması ile iş birliği içinde tasarlanan bu program ülke çapında sektör tarafından kabul görmüş az sayıdaki bölümlerden biridir.

BSc (Hons) Computer Security with Forensics (Adli Bilişim Güvenliği) Bilişim suçlarından, sahtecilikten korunma yollarını, bu suçların delillerinin toplanmasını ve bilişim suçlularıyla savaşmayı öğrenerek son yılların en çok talep gören mesleklerinden birine sahip olabilirsiniz.

BEng Software Engineering (Yazılım Mühendisliği) Sektörün bütün alanlarında çalışabilecek yeteneklere sahip bir yazılım mühendisi olmak için gereken bütün donanıma sahip olun.

Yüksek Lisans Programları:

MSc Web and Cloud Computing (Web ve Cloud Programcılığı) Gerçek işletmelere, gerçek durumlar karşısında çözümler sunmanın zorluklarını ve faydalarını öğrendiğiniz bu hızla gelişen alanda "cloud" teknolojisi geliştirme ve uygulama alanında beceriler kazanacaksınız. Bu programda ayrıca gelişmiş veri analizi, cloud güvenliği ve sanallaştırma teknolojileri, MapReduce ve PageRank gibi teknolojilerle ilgili yetenekler de edineceksiniz.

MSc Big Data Analytics (Yüksek Hacimli Veri Analizi) Yüksek hacimli verilerle uğraşmak birçok kurum için artık günlük bir sorun haline geldi. İş geliştirme ve girişimcilik konusunda karşılaşılan en büyük sorun bu verileri anlamak ve kullanmak olarak görülüyor. Bu program sayesinde şirketlerin müşterilerini daha iyi anlamasına, yeni ürünler geliştirmesine ve operasyon masraflarını azaltmasına yardımcı olacak beceriler geliştireceksiniz.

MSc Mobile Computing Applications Mobil teknolojinin hızla gelişmesiyle yetenekli uygulama geliştiriciler oldukça popüler bir hale geldi. Bu program size mobil uygulamaları tasarlamak, geliştirmek ve uygulamak için ihtiyacınız olan bütün becerileri sağlayacak. Yenilikçi ve özgün fikirlere önem veren bu programı bitirdikten sonra şirketlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış uygulamalar yaratarak kendilerini geliştirmelerini sağlayacaksınız.

Yüksek Lisans programlarımızın çoğu Eylül ve Ocak aylarında öğrenci kabul etmektedir. Yalnızca aşağıdaki programlar Eylül ve Ocak aylarına ek olarak Kasım, Ocak ve Mayıs aylarında da öğrenci kabul etmektedir.

 • MSc IT Professional
 • MSc Database Professional
 • MSc Enterprise Systems Professional

Sheffield Hallam University Mühendislik

sheffield hallam üniversitesi mühendislik

 

 

 

 

 

Araştırmaya dayalı Mühendislik programlarından bazıları:

 • aerospace (havacılık ve uzay sanayii)

 • automotive (otomotiv)

 • computer-aided design (bilgisayar destekli tasarım)

 • design technology (tasarım teknolojileri)

 • electrical and electronic engineering (elektrik ve elektronik)

 • energy (enerji)

 • forensics (adli bilimler)

 • manufacturing (üretim)

 • mechanical (makina mühendisliği)

 • product design (ürün tasarımı)

 • sport technology (spor teknolojileri)

Mühendislik programlarının çeşitliliği, mühendislik fakültemizin kabiliyet alanlarını, deneyimini ve gelişmiş imkanlarını yansıtıyor. Profesyonel bir ortamda teorik bilgi edinmenizi ve Pratik beceriler geliştirmenizi hedefliyoruz. Eğitim programlarımız geliştiren araştırma enstitülerimizin ikisi de geçtiğimiz dönemde Reseach Assessment Exercise sıralamasında kendi alanlarında ilk sırada yer aldılar.

Sektörde kullanılan pratik becerileri ve bilgiyi kazanmanız için mühendislik programlarımız endüstri lideri şirketlerle iş birliği içinde hazırlanmaktadır. Programlarımızın çoğu ilgili devlet kurumları tarafından onaylanmıştır. Bu sayede mezun olmanızla birlikte İngiltere'de mühendisler odasına kayıtlı bir mühendis olma yolunda ilk adımı atmış olacaksınız.

Mühendislik araştırmaları - Araştırma enstitüleri-RAE 4 standardındaki ülke çapında tanınmış araştırma merkezlerimizin ikisi de birçok İngiltere ve Avrupa kaynaklı araştırma projesinde diğer akademik kurumlarla ortaklıklar yürütmektedir.

Materials and Engineering Research Centre (MERI)
Sektör ile güçlü bağları olan MERI araştırma merkezinin araştırma konularından bazıları alanlarında eşsizdir:  • materials analysis research services • intelligent systems, vision and robotics • performance and reliability • sustainability and recycling • materials systems • biomedical and health.

Bünyesinde 4 farklı araştırma merkezi bulunmaktadır:

 • Advanced Composites and Coatings Research Centre
 • Thin Films Research Centre
 • Centre for Automation and Robotics Research
 • Structural Materials and Integrity Research Centre

Culture, Communication and Computing Research Institute (C3RI) C3RI aşağıdaki araştırma alanları arasında disiplinler arası çalımalar yapan bir araştırma merkezidir:

• art • design and media production • communication studies • computing • engineering.

Bu merkezlerde şirketlere ve kurumlara uzman danışmanlık hizmetleri de verilmektedir.

Doktora ve araştırma olanakları-Aşağıdaki alanlarda doktora araştırma imkanları sunuyoruz:

 1. electronics – engineering • machine vision and Microsystems technology • nanotechnology and sensors • optical communications • engineering design • systems and enterprise engineering
 2. materials – semiconductor materials and devices • structural integrity • structural materials • surface engineering

Sheffield Hallam University Linkler ve Broşürler

Sheffield Hallam University ve okumak istediğiniz program hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, online broşürlere buradan ulaşabilirsiniz! 
Ayrıca sadece size özel olacak, seçtiğiniz programın detaylarını içeren broşürünüzü de aşağıdaki linkten oluşturabilirsiniz!

 

  LİSANS / YÜKSEK LİSANS           SİZE ÖZEL BROŞÜR!

                                                      KENDİ BROŞÜRÜNÜZÜ
                                                                          OLUŞTURABİLİRSİNİZ!

               SHU-internationalprospectus12-13                                    SHU-prospectus