Foundation / A Level / GCSE

 Anasayfa / Lise Yerleştirme / Foundation / A Level / GCSE

foundation-alevel-universite-hazirlik-new

Foundation: Bir yıl süreli hızlandırılmış “Üniversite Hazırlık” eğitimi

İngiltere’de bulunan en iyi Üniversitelere girebilmeniz için yapmanız gereken, Üniversiteye hazırlık yılı olarak adlandırılan "Foundation" programına katılmak olacak. Bir yıl süren Foundation programları, hem akademik İngilizcenizin gelişmesini sağlar, hem de lisans eğitiminde seçeceğiniz bölümün temel derslerine hazırlık sunar. Ayrıca İngiliz eğitim sisteminin en önemli temel unsurları -,nasıl araştırma yapılır, nasıl not tutulur, nasıl sunum yapılır- hakkında da kendinizi geliştirmenizi sağlar. Bu sayede Üniversite eğitiminize başladığınız da bir İngiliz öğrenci kadar sisteme alışık olur, rahatlıkla kendinizi ifade edebilirsiniz.

 

Foundation Programları Ne Zaman Başlar? 

Foundation programlarının Eylül, Ocak ve Nisan ayları olmak üzere yılda üç farklı başlangıç tarihleri vardır. Öğrencinin programa başlayabilmesi için hali hazırda orta seviyede İngilizce bilmesi istenir ve bunu UKVI onaylı Akademik IELTS sınavına girerek kanıtlması istenir. Foundation programına başlayabilmek için IELTS sınavından 5,0 veya 5.5 gibi bir skor almanız gerekir.

 

 

 

Almayı düşündüğünüz lisans eğitimine göre farklı alanda sunulan Foundation programları ;

 

  • Art & Design Foundation ( Sanat & Tasarım Hazırlık Kursu)
  • Business, Finance and Management Foundation ( İşletme, Finans ve Yönetim Bilimleri Hazırlık Kursu)
  • Engineering Foundation (Mühendislik Hazırlık Kursu)
  • Humanities Foundation (Beşeri Bilimler, Radyo TV & Psikoloji Bölümlerine Hazırlık Kursu)
  • Law Foundation ( Hukuk Hazırlık Kursu)
  • Computer Science & IT Foundation (Bilgisayar& Bilgi Teknolojileri Hazırlık Kursu)
  • Media Foundation ( Medya & TV Hazırlık Kursu)
  • Science and Pharmacy Foundation ( Fen Bilimleri ve Eczacılık Hazırlık Kursu)

İngilizce seviyeniz Foundation programı için yeterli değil mi?

Şayet İngilizce seviyeniz Foundation programı için yeterli değilse üzülmeyin! Yoğunlaştırılmış akademik dönem İngilizce eğitimi sayesinde yeterli seviyeye gelir öncesinde hiçbir sınava girmenize gerek kalmadan Foundation programına devam edebilirsiniz.

Foundation programı sunan okullarımız ve kabul koşulları ile ilgili daha detaylı bilgi almak için hemen bizi arayın.

 

A Level (Advanced Level ) Üniversite Hazırlık Programı

İngiltere’nin en top okullarına yerleşmek veya tıp eğitimi almak isteyen öğrencilerin başvurması gereken hazırlık programıdır. Ancak A Level yaparak Oxford ve Cambridge gibi Üniversitelere girebilirsiniz.

A Level 2 yıl süren oldukça rekabetçi bir programdır. Burada her dersten alınan eğitim sonucunda yıl boyu farklı tarihlerde gireceğiniz sınavların sonuçlarına göre aldığınız not durumuna göre yerleştirme söz konusudur. Hedeflerinde kararlı ve yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek öğrencilerin bu programa katılmayı düşünmesini tavsiye ediyoruz.

A Level programlarının Eylül, Ocak ve Nisan ayları olmak üzere yılda üç farklı başlangıç tarihleri vardır. Öğrencinin programa başlayabilmesi için hali hazırda orta seviyede İngilizce bilmesi istenir ve bunu UKVI onaylı Akademik IELTS sınavına girerek kanıtlması istenir. A-Level programına başlayabilmek için IELTS sınavından 5,0 veya 5.5 gibi bir skor almanız gerekir.

 

İngilizce seviyeniz A Level programı için yeterli değil mi?

Şayet İngilizce seviyeniz A Level programı için yeterli değilse üzülmeyin! Yoğunlaştırılmış akademik dönem İngilizce eğitimi sayesinde yeterli seviyeye gelir öncesinde hiçbir sınava girmenize gerek kalmadan A Level programına devam edebilirsiniz.

A Level programları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizi arayın. 

 

»Yurtdışında Üniversite Eğitimi 

»İngiltere Dil Okulları

»İngiltere'de IELTS Hazırlık Programları