Edinburgh Üniversitesi

 Anasayfa / Edinburgh Üniversitesi

edinburgh üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi ( University of Edinburgh) 

Edinburgh Üniversitesi (University of Edinburgh) resmi temsilcisi Studybritish ile Edinburgh Üniversitesi lisans, Edinburgh Üniversitesi yüksek lisans ve doktora programlarına başvurun. Edinburgh Üniversitesi hazırlık programları hakkında detaylı bilgi alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Edinburgh Üniversitesi 1583 yılında  kurulmuş olup, QS World Ranking Dünya sıralamasında 23. sırada, İngiltere’de 6. ve Avrupa’da da 22. sırada derecelendirilmiştir. İskoçya’nın başkenti Edinburgh şehrinin kalbinde yer alan  University of Edinburgh, İskoçya’nın en büyük üniversitesi olup, 28,000’den daha fazla öğenciye eğitim vermektedir.

Edinburgh Üniversitesi Bölümleri 

Edinburgh Üniversitesi'nde bir çok bölüm bulunmaktadır. İnsanlık ve Sosyal Bilimler, Fen& Mühendislik ve   Tıp & Veterinerlik gibi büyük fakülteleri bulunur. Edinburgh Üniversitesi geniş bir öğrenci topluluğuyla beraber, üniversite öğrencilerin in katılabileceği 200’den fazla kurum ve 60’tan fazla spor kulübüne sahiptir. Edinburgh Üniversitesi kampüsü modern bir yapıya sahiptir ve Edinburgh kütüphanesine yapılan 60 milyon Sterlinlik yenilenmeyle Avrupa’nın en büyük ve en donanımlı kütüphanelerinden biri olmuştur.

Neden Edinburgh Üniversitesi Yüksek Lisans ve Lisans Bölümlerine Başvuru Yapmalısınız? 

 

Edinburgh Üniversitesi Fiyatları Nedir?  

Edinburgh Üniversitesi lisans ve yüksek lisans programları ortalama £18,000 - £25,000 GBP arası değişir.

Edinburgh şehri çalışmak ve yaşamak için, İngiltere’deki en güvenli ve en iyi lokasyon olarak gösterilmiştir ve öğrenciler her sene dünyanın her yerinden burada eğitim görmeye gelirler. Şehir, 140’tan daha çok farklı ülkelerden ve %33 oranında İngiltere dışından gelen öğrencilere bu çok çeşitli kültür çevresine kapılarını açar.

 

Edinburgh Üniversitesi hakkında detaylı bilgi , Edinburgh Üniversitesi lisans ve üksek lisans programlarına başvuru için hemen danışmanlarımız ile irtibata geçiniz veya Nişantaşı ofisimizde bizi ziyaret ediniz.

Ücretsiz Danışmanlık Hattı: 0 212 231 2543

 

» İngiltere Üniversite Hazırlık Programları

» İngiltere Üniversite Başvuruları

» İngiltere Yüksek Lisans Başvuruları 

 »İngiltere'de İndirimli Dil Okulları 

» İngiltere’de IELTS Hazırlık