IELTS Sınav Hazırlık Programları

 Anasayfa / Blog / IELTS Sınav Hazırlık Programları

IELTS Sınav Hazırlık Programları

IELTS sınavına hazırlanmak için en iyi IELTS kursunu mu araştırıyorsunuz? Gerek online  IELTS hazırlık programı, gerekse bire bir IELTS eğitimlerimize katılın hedeflediğiniz skora en kısa sürede ulaşacaksınız. Başta İngiltere olmak üzere 145 farklı ülkede 9000’den fazla kurumun kabul ettiği, resmi İngilizce seviye tespit sınavı olan IELTS testine Akademik ve Genel olmak üzere iki farklı formatta hazırlanabilirsiniz.

Yurtdışında bulunan üniversitelere başvurmak isteyen öğrenciler, akademik IELTS sınavına katılmalıdır. İngiltere’de yüksek lisans , İngiltere'de Üniversite veya Foundation / A Level programına başvuruda bulunmak isteyen adaylar, UKVI onaylı Akademik IELTS sınavına girmelidir.

 

Bire Bir Özel IELTS Kursu ve Program ücretleri nedir? 

İngiliz eğitmenler eşliğinde sunulan bire bir özel IELTS kurs ücretleri:

1,5 saatlik özel eğitim = 400 TL 

10 saatlik özel eğitim = 2500 TL  2350 TL

20 saatlik özel eğitim = 5000 TL   4400 TL

36 saatlik özel eğitim = 8640 TL  7560 TL

 

Online IELTS Program Ücretleri ? 

IELTS konusunda uzman bir ekip ile İngiltere'nin en iyi dil okulu tarafından geliştirilen 6 ay süreli online IELTS platformu, pratik etmeniz için size en iyi kaynağı sağlıyor. Toplam 150 saatlik eğitim imkanı sunan online IELTS eğitim ücreti 1500 TL'dir.

 

IELTS Sınav tarihlerini incelemek için ve IELTS sınavına online kayıt yaptırmak için tıklayınız. 

 

Akademik IELTS Sınavının İçeriği Nedir?

Akademik IELTS sınavı, dinleme, okuma, yazma ve konuşmadan oluşan dört alanı kapsar. Adaylar dinleme , okuma ve yazma testine aynı gün içerisinde girer, fakat konuşma testi sınava katıldığınız merkeze bağlı olarak aynı gün içerisinde veya 7 gün öncesi / sonrasında yapılabilir. IELTS sınavının tamamı üç saatten daha az bir süre de tamamlanmaktadır.

 

Listening (Dinleme) Testi

Dinleme testi 30 dakika sürmektedir. Dineleme testinde farklı aksanlarda konuşan ve ana dili İngilizce olan kişilerin, monolog ve karşılık konuşmalarını dinleyerek, yöneltilen soruların cevaplarını yazmalısınız. Bu soruların amacı sizin ana konuyu anlama, gerçek bilgileri kavrama, konuşmacıların düşünce ve görüşlerini tespit edebilme, konularla ilgili düşünceleri geliştirme kabiliyetinizi ölçmektir. Farklı seslendirmelerin ve aksanların kullanıldığı bu dinleme testini bir kez dinleyebilmektesiniz. Akademik ve Genel IELTS testi için aynı dinleme test versiyonu kullanılır.

 

Reading (Okuma) Testi

Okuma testi 60 dakika sürmektedir ve toplamda 40 soru bulunur. Okuma testinde 3 uzun metin verilir. Bu metinler gazetelerden, kitaplardan ve dergilerden toplanmış orijinal metinlerdir. Bu metinleri okuyarak ana fikri bulma, detayları tespit etme, hızlı okuma metoduyla genel fikri anlayabilme, mantıksal tartışmaları anlama, yazarın konu ile ilgili düşünce ve görüşlerini tespit etme, davranış ve amaçları anlama kabiliyetiniz ölçülür. Metin içerikleri uzman olmadığınız bir alanda, metni okuyarak çıkartabileceğiniz sonuçlara göre cevaplayabileceğiniz düzeydedir.

 

Writing (Yazma) Testi

Yazma testi 60 dakika sürer. Bu testte yapmanız gereken 2 görevden oluşur. Konular üniversite lisans veya yüksek lisans programına başvuracak kişilerin rahatlıkla anlayabileceği genel ilgi alanlarına yöneliktir.

 

Görev 1

Birinci kısımda size bir takım grafikler, tablolar ve diyagramlar gösterilerek konuyu kendi cümlelerinize göre izah etmeniz istenir. Bir takım bilgileri yazmanız, işleyiş sürecini izah etmeniz, bir olay veya nesneyi tanımlamanız istenebilir.

 

Görev 2

İkinci kısımda bir görüşü, problemi veya tartışmayı izah etmeniz istenir. Yazacağınız yazıyı resmi bir dille kaleme almalısınız.

 

 

Speaking (Konuşma) Testi

İngilizce konuşma kabiliyetinizi ölçen bu sınav 11-14 dakika arasında sürer ve konuşmalarınız kayıt edilir. Konuşma testinin formatı Genel ve Akademik IELTS testleri için aynıdır.

 

1.Kısım

Birinci kısımda kendinizle alakalı sorulara cevap vermeniz istenir. Konular aile , iş , ev veya ilgi alanlarınızla ilgilidir ve 4-5 dakika sürer.

 

2.Kısım

Elinize bir takım kartlar verilerek bu konu ile alakalı konuşmanız istenir. Kartlar gösterildikten sonra konuşmanızı hazırlamanız için bir dakika süre verilir ve konu ile alakalı 2 dakikalık bir konuşma yapmanız istenir. Testi yapan kişi size aynı konu ile alakalı bir kaç soru yönelterek ikinci kısmı tamamlar.

 

3.Kısım

İkinci kısımdaki konu ile alakalı sorular yöneltilir ve bir görüşle alakalı daha detaylı konuşabilmeniz için fırsat verilir. Bu kısımda 4-5 dakika sürer.

 

IELTS Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

IELTS sınavına, yurtdışında bulunan dil okullarımızda veya İstanbul merkezimizde sunulan özel derslere katılarak hazırlanabilirsiniz. İngilizce seviye tespitiniz yapıldıktan sonra hedeflediğiniz skora göre ne kadar süre programa ihtiyaç duyduğunuz tespit edilir. Başta İngiltere olmak üzere dünyanın en iyi IELTS hazırlık programını sunan dil okullarımıza göz atmak için hemen tıklayınız.

 

Uzman İngiliz eğitmenler eşliğinde İstanbul’da bire bir IELTS hazırlık programına katılmak için danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 

»Ücretsiz IELTS deneme sınavına katılmak için randevu alın

 

»İngiltere dil okulları seçeneklerinize ve IELTS Hazırlık programlarına göz atmak için tıklayın!