BİZİ TAKİP EDİN! instagram-logofacebook googleplus studybritish twitteryoutubeskypeRSS     ÜLKE SEÇİN!  Iraq-flag azerbaijan-flag iran-flag-sfw

Cuma, 22 Şubat 2013 19:36

University of Birmingham

Yazan  studybritish
Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Yılın Üniversitesi seçilen Birmingham Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm sorular, başvuru koşulları, eğitim maliyetleri, konaklama seçenekleri, vize başvuruları, uluslararası öğrencilere sunulan burs olanakları gibi tüm konularda bilgi için 0 212 231 2543 nolu ücretsiz danışma hattımızdan bizimle irtibata geçebilir veya form doldurabilirsiniz. 

Birmingham University

Birmingham Üniversitesi (University of Birmingham), alanında lider, uluslararası tanınan akademisyenlerle çalışmaktadır. 100 yıldan uzun bir süre önce kurulmuş olan üniversite, pek çok ana bilim dalında araştırmalar yapmaktadır ve İngiltere'nin en iyi üniversiteleri arasında yer alır.  28.000 öğrenciye ev sahipliği yapan üniversitede her yıl yaklaşık 150 farklı ülkeden 5.000 yabancı öğrenci eğitim görmektedir. 

Birmingham, Londra dışında kurulan ilk üniversitelerden biridir. Öğrencilere hem çok güzel bir alan üzerinde kurulu bir kampüsün rahatlığını hem de şehir merkezine yakın olmanın avantajlarını sağlar. Öğrenci yurtlarının bir çoğu ve tüm akademik birimler, Birmingham şehir merkezine 5 km. den daha az mesafede bulunan, Edgbaston bölgesindedir.

University of Birmingham'a gelen her yabancı öğrenci, İngiltere'ye gelir gelmez, üniversiteye kayıt, oturum izninin çıkartılması, bankada hesap açılması ve sosyal etkinlikler hakkında bir oryantasyon programına tabi tutulur. International Students Advisory Service olarak bilinen, yalnızca yabancı öğrencilerin işleri ile ilgilenmekle yükümlü olan birim ise, tüm vize işlemlerinden part-time iş başvurularına kadar öğrencilere yardımcı olmaktadir.

University of Birmingham'da Eğitim Alabileceğiniz Fakülteler

University of Birmingham'da hazırlık programlarından (foundation), lisans, lisansüstü ve doktora programlarına kadar eğitim alabileceğiniz fakülteler şöyledir:

  • Sanat ve Hukuk Fakültesi (Arts and Law)
  • Mühendislik ve Fiziki Bilimler (Engineering and Physical Sciences)
  • Yaşam ve Çevre Bilimi (Life and Environmental Sciences)
  • Tıbbi Bilimler ve Diş Sağlığı (Medical and Dental Sciences)
  • Sosyal Bilimler (Social Sciences)

 

Yılın Üniversitesi seçilen Birmingham hakkında, merak ettiğiniz tüm sorular, başvuru koşulları, eğitim maliyetleri, konaklama seçenekleri, vize, uluslararası öğrencilere sunulan burs imkanları hakkında detaylı bilgi için 0 212 231 2543 nolu ücretsiz danışma hattımızdan bizimle irtibata geçebilir veya form doldurabilirsiniz.

Okunma 1968 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 09 Ağustos 2014 14:55
Bu kategoriden diğerleri: University of Chester'dan Haberler »

Yorum Ekle

Bilgi İçin Biz Sizi Arayalım!

YURTDIŞINDA DİL EĞİTİMİ, YAZ OKULLARI, LİSANS, LİSANSÜSTÜ VE DİĞER MERAK ETTİĞİNİZ KONULAR İÇİN BİZ SİZİ ARAYALIM!

Studybritish on Twitter